В Одесі засудили колаборанта із Херсона — новини Одеси

В Одесі засудили колаборанта із Херсона - новини Одеси

Одеса

Злякавшись наступу ЗСУ, чоловік залишив місце служби на Херсонщині і втік до Одеси. Тут його затримала СБУ. 9 травня суд Одеси затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим.

Про це повідомляє Малиновський райсуд Одеси.

Чоловіка визнали винним у колабораційній діяльності, а саме у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

Так, на початку червня 2022 року чоловік перебував на тимчасовно окупаваній рф Херсонщині. Він був екс-працівником Білозерської виправної колонії на посаді молодшого інспектора. Окупанти призначили його на посаду “младшего инспектора отдела охраны учреждения ИК “Северная исправительная колония (№90)” Управлення служби исполнения наказаний по Херсонской области”. Чоловік добровільно зайняв посаду в незаконному правоохоронному органі.
У колонії він виконував охоронні функції, ніс караульну службу та здійснював заходи, спрямовані на дресирування службових собак, які здійснювали вартові та охоронні функції в установі виконання покарань.

Чоловіка позбавили волі на 8 років із позбавленням права займати будь-які посади в правоохоронних органах на 10 років, з конфіскацією в дохід держави України всього належного йому майна.