В Одесі викрили командира одного з батальйонів у розтраті бюджетних коштів — новини Одеси

В Одесі викрили командира одного з батальйонів у розтраті бюджетних коштів - новини Одеси

Одеса

Зловживаючи своїм службовим становищем, військовослужбовець закупив парко-гаражне обладнання на мільйон гривень, що перевищувало його ринкову вартість більш ніж на 600 тисяч.

Про це повідомили у поліції Одеської області.

Встановлено, що командир одного з батальйонів, у зв’язку із потребою проведення закупівлі парко-гаражного обладнання, доручив двом підлеглим моніторинг цінових пропозицій для визначення найбільш привабливих цін для закупівлі товару. Втім, незважаючи на отриману інформацію, що ринкова вартість потрібного їм обладнання фактично складає трохи більше 300 тисяч гривень, командир, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, наполіг на тому, щоб переможцем процедури закупівель стала ФОП, цінова пропозиція якої складала 1 000 000 гривень. А на заперечення підлеглих повідомив, що у разі не виконання зазначеної вимоги, ним будуть створені штучні перешкоди під час подальшого проходження військової служби, у тому числі шляхом відрядження військовослужбовців у район проведення активних бойових дій.

Внаслідок цього державі в особі Міністерства оборони України завдано збитків.

Наразі підполковнику повідомлено про підозру, готуються клопотання до суду про обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

За розтрату державних коштів у великих розмірах в умовах воєнного стану правопорушнику загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.