В Одесі судитимуть агента ФСБ

В Одесі перед судом постане агент ФСБ під псевдонімом «Професор», який вербував людей та зливав інформацію ворогові. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

За даними слідства, фігуранта після 24 лютого завербували представники ФСБ РФ. Відтоді чоловік допомагав їм у проведенні підривної діяльності проти України.

За дорученням ФСБ агент збирав інформацію про розташування блокпостів, кількість і озброєння українських захисників, сили протиповітряної оборони, командні пункти, правоохоронні органи та спецслужби, промислові об’єкти на території Одеського регіону, а також відомості про місця ураження ракетними ударами.

Крім того, зрадник розвідував способи укріплення штабу Оперативного командування «Південь», Одеської ОВА, СБУ та ГУНП в Одеській області, розповідав ФСБ про суспільно-політичну обстановку в Одесі та вербував мешканців Одеської області для подальшої співпраці зі спецслужбами країни-агресора.

Інформацію у вигляді текстових повідомлень та координат з фото- та відеосупроводом колаборант передавав своїм «кураторам» щодня і отримував за це грошову винагороду на картковий рахунок. Для забезпечення ворога інформацією про військові та стратегічні об’єкти по всій Україні «Професор» залучив свого знайомого з Івано-Франківська, який також підтримував ідею об’єднання Росії, Білорусі та України в єдине державне утворення під керівництвом РФ. Зрадник попався на гарячому на початку серпня під час виконання чергового завдання ворога біля Одеської ОВА.

Портал «Вгороде» пише, що під час обшуків у нього вилучили придбаний за кошти ФСБ мобільний телефон, який колаборант використовував у протиправній діяльності.

Прокурори Одеської обласної прокуратури направили до Приморського районного суду обвинувальний акт за фактом державної зради, передбаченим частиною другою статті 111-1 Кримінального кодексу України.

За цей злочин Законом передбачено довічне ув’язнення.

Источник