В Одесі організатора замаху на активіста засудили до 15 років ув’язнення

Приморський районний суд Одеси визнав громадянина російської федерації винним у замаху на вбивство та викрадення людини, а також готування до терористичного акту.

Про це повідомили у Одеській обласній прокуратурі. 

Як зазначили в прокуратурі, йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років. 

У травні 2014 року засуджений, будучи учасником антиукраїнського руху в Одесі, з метою залякування населення та привернення уваги громадськості до своїх суспільних поглядів, вирішив позбутися відомого одеського громадського активіста.

Так, зловмисник серед своїх однодумців підшукав виконавців задуму, які повинні були викрасти та вбити потерпілого, а також забезпечив спільників вогнепальною зброєю. Спільні ідейні погляди організатор злочину вирішив додатково мотивувати грошовою винагородою у розмірі 8 тисяч доларів США.

Проте, протиправну діяльність усієї групи припинили співробітники СБУ, внаслідок чого злочинний план не був доведений до кінця.

Зазначимо, що у лютому 2021 року Приморський районний суд Одеси засудив антимайданівця Євгена Цапліна, який в 2014 році намагався вбити активіста Андрія Юсова, що очолював тоді Одеський осередок партії "УДАР Віталія Кличка". 

Євген Цаплін намагався вбити Андрія Юсова через те, що вважав його причетним до подій 2 травня 2014 року. Але, зловмисник переплутав та розстріляв сусіда політика, Євгена Кипоренка. 

 

Зазначимо, що роком пізніше Андрія Юсова побили в Затоці. Тоді за нетактичну поведінку із політиком покарали п'ятьох співробітників міліції. 

У серпні 2015 року лідер Одеської обласної організації партії "УДАР Віталія Кличка" Андрій Юсов залишив цю політичну силу. 

У 2016 році жителя Одеси, який підшукував виконавця для вбивства учасника заворушень 2 травня зі сторони євромайдану, засудили до 10 років в'язниці.

Джерело