В Одесі керівник благодійного фонду «Аджалик» закликав підтримати важливу ініціативу

>

Відомий волонтер Сергій Кривенко опублікував звернення до Президента України Володимира Зеленського з проханням присвоїти найвищу державну нагороду «Героя України» (посмертно) мешканцю міста Одеси, капітану Айзенбергу Борису Борисовичу, 28 серпня 1974 року народження, командиру 10 стрілецької роти, ВЧ А-066, позивний «Борисич», який віддав своє життя під час оборони Бахмутського району, Донецької області 13.07.2023 року.

Волонтер та керівник благодійного фонду «Аджалик» наголосив, що у перший день повномасштабного вторгнення, 24.02.2022 року Айзенберг Борис Борисович добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Він самовіддано захищав та виборював територіальну цілісність держави у складі 28 Окремої Механізованої Бригади Лицарів Зимового Походу. Героїчно приймав участь у звільнені територій Миколаївської області, за що був нагороджений відзнакою «За мужність та відвагу». Після звільнення Миколаївської області, відважно виборював Херсонську область у окупантів, за що отримав медаль «Хрест свободи» від православної церкви України. Після успішного виконання завдань на Південному напрямку, Борис Айзенберг був направлений на Бахмутський район, Донецької області, де він, з поміж іншого, організував створення версифікаційних оборонних споруд, що дозволило бійцям більше 7 місяців утримувати фронт в районі смт.Курдюмівка, Бахмутський район, Донецька область. Борис завжди був поряд зі своїм побратимами, мужньо дивлячись прямо в обличчя небезпеці. Він неодноразово особисто вивозив поранених та полеглих бійців з поля бою. Він власноруч врятував більше 20 чоловік особового складу з під безупинного артилерійського обстрілу.

Борис Айзенберг загинув 13.07.2023 біля населеного пункту Курдюмівка, Донецької області. В день своєї загибелі він врятував з під щільного вогню важко пораненого підлеглого військового і надав йому першу медичну допомогу ціною власного життя. Не кожен зможе дивлячись смерті в очі — стояти з побратимами пліч-о-пліч, не боятись за себе — рятувати інших та мужньо боротися за свободу своєї країни.

До служби в ЗСУ Борис Айзенберг був художником, та архітектором — людиною мирних творчих професій, яку знали не тільки в Одесі, але і в багатьох містах України та поза нею. Його знали як власника одного з найкращих одеських розплідників рослин, та спеціаліста по ландшафтному дизайну. Його знала вся Одеса як відкриту, чесну, душевну особистість із великим та палким серцем, як надійного товариша, доброго сім’янина і патріота своєї Батьківщини. У парках Одеси ростуть дерева, подаровані ним своєму рідному місту від серця. Борис став на захист України не дивлячись на стан свого здоров’я, бо інакше вчинити він не міг. Для нього обіцянка кожного українського патріота віддати душу та тіло за нашу свободу була не просто красивими словами із гімну, вона стала для нього керівництвом до дії та закликом серця.

У Бориса залишилися батьки, дружина і донька, які буквально осиротіли після його загибелі. У нього залишилися його рідне місто і його країна, якій він був абсолютно і непохитно відданий.

Сергей Кривенко зазначає, що Борис — справжній Герой, який заслуговує на найвищу державну нагороду — Герой України (посмертно).

Він просить Президента України розглянути петицію та присвоїти найвищу державну нагороду «Герой України» капітану Збройних Сил України, полеглому Герою, Айзенбергу Борису Борисовичу.

Сергій Кривенко прохає громадян України підтримати петицію до Президента України власними підписами.

Источник