Уряд удосконалив процедуру видачі довідок про перебування військових у полоні

Сьогодні Уряд затвердив зміни, якими спрощено порядок оформлення довідок про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Довідка входить до переліку обов’язкових документів (щодо військовослужбовців) для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи», — йдеться у повідоменні.

Наразі такі громадяни або їх законні представники особисто звертаються до силових відомств для отримання довідок.

Відтепер за довідкою може звертатися й Національного інформаційного бюро як орган, що здійснює облік військовополонених. А саме — до Міноборони, правоохоронного органу, командира підрозділу Збройних Сил, іншого законного військового формування чи органу, який належить до Сил безпеки й оборони України.

Зазначається, що ухвалені зміни значно пришвидшать процес отримання довідок, заощадять час і сили колишнім військовополоненим чи їхнім рідним.

Зміни до законодавства щодо удосконалення процедури видачі відповідних довідок були розроблені за дорученням віцепрем’єр-міністра України — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Джерело