Укроборонпром почав виробляти 120-мм міни разом із країною-членом НАТО

Державний концерн «Укроборонпром» та одна з країн-членів НАТО почали спільно виробляти артилерійські міни калібру 120 мм.

Як зазначає пресслужба компанії, це перший боєприпаси, виготовлений за такою схемою.

Міни калібру 120 мм виготовляють за сучасними технологіями. Виробничі потужності розосереджені, зокрема частина розташована в одній з європейських держав.

У концерні зазначили, що ці боєприпаси є першим продуктом спільного виробництва з країною-членом НАТО, а нещодавно з Міністерстві оборони України був укладений контракт на постачання цих засобів ураження.

120-мм міномет є одним із найбільш розповсюджених в Україні видів артилерійської зброї, яку українські захисники активно використовують проти російських окупантів: він здатний уражати цілі на відстані до 7 кілометрів, а сучасними боєприпасами — на понад 8 кілометрів.

«Цей боєприпас гарантовано вражає ворожу піхоту в радіусі від 25 м до 60 м, а розліт осколків може сягати 250 метрів. Крім цього, 120-мм міна здатна руйнувати інженерні споруди та легкоброньовану техніку», — повідомили в Укроборонпромі.

Також Укроборонпром нагадав, що раніше розпочав за кордоном серійне виробництво 82-мм мінометних пострілів. Якщо 82-мм міна виготовляється за удосконаленою фахівцями підприємств Укроборонпрому технологією, руками співробітників підприємств Концерну, але за межами України, то 120-мм міна є спільним із західними союзниками продуктом-засобом ураження.

Підготував Олександр Козубенко

Джерело