Україна закликає міжнародну спільноту об’єднати зусилля заради звільнення цивільних з полону у рф

Днями відбулося відкритті адвокаційної кампанії «Звільнити без умов та обмінів», покликаної привернути увагу суспільства та міжнародних інституцій до проблеми викрадення цивільних українців окупаційною армією росії.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Мета кампанії «Звільнити без умов та обмінів» — об’єднати зусилля всієї міжнародної спільноти заради звільнення цивільних ув’язнених внаслідок російської агресії на території України. Адже систематичні викрадення цивільних, їхня депортація з території України, зокрема й дітей є одним з найбільших злочинів росії та чіткою ознакою геноциду.

Під час офіційного відкриття кампанії його учасники та учасниці обговорили передумови та фактори звільнення всіх цивільних заручників. Крім того, під час заходу презентували арт-проєкт «В’язні сумління», а також відбулася прем’єра стрічки «Голос Вікторії: щоденник викраденої вчительки».

На відкритті кампанії, окрім представників Координаційного штабу та правозахисників, також були присутні визволені бранці кремля. Зокрема врятована з полону вчителька з Броварів Вікторія Андруша та відомий релігієзнавець Ігор Козловський.

Головна ідея започаткованої кампанії — закликати світ потужніше тиснути на росію з вимогою негайного звільнення усіх цивільних заручників без жодних умов, як того вимагають Женевські конвенції та міжнародне право.

Джерело