Україна передала рф для верифікації список із 748 хворих і важкопоранених військовополонених

У рамках досягнутих домовленостей українська делегація передала російській стороні список із 748 важкохворих та важкопоранених оборонців України, які на даний час перебувають в полоні держави-агресора, з метою їхньої верифікації, встановлення місця перебування і стану здоров’я.

Про це за інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, результати перевірки цього списку (як і списку поранених російських військовополонених, наданого українській стороні) будуть предметом подальших перемовин з цього питання.

«З метою запобігання можливим маніпуляціям та поширенню недостовірної інформації, повідомляємо, що зазначений список сформовано на підставі даних, облікованих у відповідних реєстрах Національного інформаційного бюро та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Секретаріат Уповноваженого, з урахуванням своїх повноважень і компетенції, окремих обліків не веде. Тому прошу подавати всю необхідну інформацію до НІБ і КШППВ», — додав Дмитро Лубінець.

Джерело