У Британії оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання на знак солідарності з Україною

У п’ятницю, 24 лютого, об 11:00 Уряд Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії оголошує загальнонаціональну хвилину мовчання, відзначаючи рік варварського широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це повідомляє Уряд Великої Британії.

Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Ріші Сунак очолить націю в тиші з Даунінґ-стріт.

Цей національний момент роздумів дасть громадськості Сполученого Королівства можливість віддати належне мужності українського народу та продемонструвати непохитну солідарність Великої Британії з Україною.

«Із початку війни тисячі українців загинули, захищаючи свою свободу від жахливого нападу росії. Ще мільйони були вимушені залишити свої домівки, а 114 400 українців знайшли притулок у Великій Британії за схемою Homes for Ukraine», — йдеться в повідомленні.

Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Ріші Сунак сказав: «Наближаючись до річниці варварського та жахливого вторгнення росії в Україну, як нація ми віддаємо належне неймовірній хоробрості та стійкості українського народу. Невиправданий напад росії знову приніс війну та руйнування на наш континент і це змусило мільйони залишити свої домівки та спустошило сім’ї по всій Україні […].

Я неймовірно пишаюся реакцією Сполученого Королівства, і протягом цього минулого року громадськість Великої Британії продемонструвала свою справжню щедрість духу та незмінну віру у свободу».

Міністерка культури Люсі Фрейзер сказала: «Через рік після незаконного вторгнення путіна ми солідарні з нашими друзями в Україні та згадуємо всіх тих, хто загинув у боротьбі за свободу. Ця хвилина мовчання є часом, щоб подумати про людську ціну цього конфлікту та показати, що ми підтримуємо Україну».

Джерело