Тепловізори військові: види

 

Тепловізори – пристрої, за допомогою яких є можливість побачити невидиме для людського ока теплове випромінювання від людей, предметів та інших об’єктів. Точність показів складає 0,1°С. Щоб визначати показники, передбачена спеціальна шкала. Варто врахувати, що головна функція тепловізорів полягає в безконтактному вимірюванні температури різних об’єктів. Часто такі пристрої використовують військові в нічний час. Він дозволяє навіть при поганих умовах швидко визначити ворога, який наближається. Додатково для військових передбачені і приціли-тепловізори, які фіксують на стрілецьку зброю. Такі функціонали допомагають значно мінімізувати втрати серед військових.

Якщо брати до уваги лише тепловізори військові, то виробники поділяють їх на такі види:

  1. Стаціонарні моделі. Обираючи в магазині Топ Оптикс варіант, враховувати, що температурний діапазон широкий – від -20 до +20000°С. Щоб вони працювали без перешкод, продумане спеціальне азотне охолодження.
  2. Переносні моделі. Відрізняються мобільністю, зручністю в користуванні та функціональністю. Отримані дані максимально швидко розшифровуються.

В період військових дій останній тип тепловізорів найбільш популярний. Крім військової сфери такі пристрої використовують на природі, будівництві та для інших випадків. Тому крім переносних та стаціонарних моделей виділяють і вимірювальні, візуальні тепловізори військові та моделі для спостереження. Від типу лінз, які використовуються, залежить дальність дослідження.

Особливості роботи тепловізора

Інфрачервоне випромінювання, яке йде від предметів, переформатовується на теплову карту і відображається на дисплеї. Основним елементом пристрою є матриця. Саме вона дозволяє фіксувати інфрачервоне випромінювання, яке не може помітити людське око.

Для розуміння основ функціонування тепловізора потрібно знати закони фізики. Так, світло відносять до хвиль електромагнітного сегменту. Від нього можуть відходити різні частоти та тепловий режим (в залежності від енергії, яка в ній знаходиться). Так, мала кількість енергії позначається червоним кольором, підвищена – голубим кольором. Помічений колір світла може бути від жовтого до яскраво-червоного або ж більш насиченого відтінку. Якщо світлові хвилі переходять до інфрачервоного спектру, за ними можна спостерігати вже тільки за допомогою тепловізора, оскільки зорові клітини на сітківці ока вже не можуть активізуватися для цього.