Технологія виготовлення профільних труб та переваги їх застосування у будівництві

На відміну від звичайних круглих труб, т. з. профільні труби мають у поперечному перерізі форму квадрата, прямокутника чи овалу. Виготовлення профільних труб здійснюють методом електричного зварювання або штампування (гарячого або холодного) звичайних круглих заготовок за допомогою спеціального прокатного стану. Технічні параметри профільних регламентовані державними стандартами, затвердженими ще в часи колишнього Радянського Союзу, відповідно до яких для виготовлення труб використовують різні сорти звичайної, легованої або нержавіючої сталі чи сплавів декількох металів, основу яких складає сплав алюмінію, магнію та цинку.

Методи виготовлення профільних труб

Окрім матеріалів що слугують основою для виготовлення профільних труб, їхня класифікація залежить від методу виготовлення труб, їхньої форми, розміру та товщини стінок. Всі види профільних труб, які можна придбати на сайті https://kt-stal.com.ua/ua/products/truba-kruglaya-vgp-2/pryamoygolnue-profilnue-trubu, можуть бути зварними та безшовними. Виготовлення зварних профільних труб використовують спеціальні смуги сталевого листа, що отримали назву «штрипси», які згинають, а потім з’єднують краї за допомогою зварювання.

Профільні труби з товщиною стінки до 8 мм виготовляють методом холодного катання, завдяки якому задані виробником параметри точно витримуються, а  зовнішня поверхня труб стає гладкою. Такий металопрокат легко згинати, проте він здатен витримувати значні механічні навантаження.

Для виготовлення безшовних труб суцільні сталеві трубні заготовки протягують на спеціальних верстатах. Через відсутність зварного шва такий металопрокат здатен витримувати значно більші параметри тиску.

Переваги використання профільних труб у будівництві

За допомогою профільного металопрокату, який реалізує компанія КТ-Сталь, здійснюється будівництво виробничих будівель та житлових будинків, офісів та складських приміщень, каркас яких споруджено з профільних труб різного діаметру. Такий метод будівництва дозволяє:

  • зекономити на загальних витратах на будівництво будинку чи споруди;
  • зменшити навантаження на фундамент майбутньої споруди;
  • вести будівельні роботи незалежно від пори року та кліматичних умов.

Спорудження будь-якої конструкції з профільних труб вимагає розробки детального проекту, який повинен максимально точно враховувати навантаження, що повинні витримувати профільні труби.