Так званого «голову лнр» судитимуть за низку злочинів проти основ нацбезпеки України | Кримінал

Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно так званого «голови лнр».

Йому інкриміновано умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, публічні заклики до їх вчинення за попередньою змовою групою осіб, а також участь в організації і проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території.

Розслідуванням встановлено, що з 2018 року обвинувачений після так званих «чергових виборів» став очолювати незаконно створену псевдореспубліку.

20 вересня 2022 року «голова лнр» підписав фейковий закон «про референдум лнр з питання входження до складу російської федерації на правах суб’єкта рф». Він систематично заявляв у пропагандистських місцевих і російських ЗМІ про необхідність приєднання «республіки» до країни-агресора.

На основі «документа» організовано підготовку постановочного волевиявлення, яке проведено на захопленій ворогом частині регіону.

Після оприлюднення «результатів» незаконного референдуму обвинувачений звернувся до президента росії з пропозицією про прийняття «лнр» до складу російської федерації.

30 вересня 2022 року так званий «голова лнр» під час зустрічі з президентом рф підписав незаконний договір про «приєднання» тимчасово окупованої території Луганської області до росії, чим порушив територіальну цілісність України у кордонах, визначених Конституцією України.

Обвинувачений активно здійснює антиукраїнську діяльність, видає та підписує юридично нікчемні «документи» та співпрацює з представниками держави-агресора.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Источник