США прагнуть завадити росії досягти стратегічного успіху у війні в Україні — Ентоні Блінкен

У США є подвійна мета в Україні: перешкодити росії досягти стратегічного успіху у цій війні, а також допомогти українцям «міцно стояти на ногах» у військовому, економічному та демократичному плані.

Як передає пресслужба Держдепу, про це заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен,

«Кінцева мета подвійна. По-перше, це, звичайно, позбавити росію будь-якого стратегічного успіху в Україні, тому що якщо ми цього не зробимо, то це буде відкритим запрошенням для агресорів скрізь і всюди. І вже зараз дуже важливо відзначити, що росія зазнала невдачі в тому, чого вона намагалася досягти, тому що її метою було стерти Україну з мапи, покінчити з її ідентичністю як незалежної країни, включити її до складу росії. Це вже не вдалося», — сказав Ентоні Блінкен.

Він також зазначив, що США мають намір максимізувати здатність українців повернути решту території, яку захопила росія. Йдеться про близько 17% території України.

Крім того, метою США також є забезпечення стабільності в Україні.

«Це не рецепт якоїсь безстрокової підтримки з боку всього світу, щоб Україна продовжувала рухатися вперед. Це підведення України до того моменту, коли у військовому, економічному, демократичному плані вона зможе міцно стояти на власних ногах», — додав він.

Джерело