Сонячна батарея: наскільки це ефективно

Сонячна батарея — модуль зі спеціальними фотоелементами. Вони захоплюють промені та перетворюють їх на екологічно чисту енергію. Одесити, що турбуються про навколишнє середовище та хочуть мати автономне джерело струму, давно встановити такі конструкції. Розглянемо, наскільки ефективні сонячні батареї, що отримує володар системи.

Види та особливості

Профіт від конструкції відрізняється в залежності від їх типу. Основні види сонячних батарей для будинків:

  1. Мережеві. Зазвичай встановлюються у вигляді станцій для підключення до зеленого тарифу. Якщо користувач економно використовує електроенергію, надлишок можна продати та отримати кошти за неспоживаний потенціал. Через декілька років придбання окупиться та приноситиме вигоду.
  2. Гібридні. Більш дорогі моделі, адже вони обладнуються акумуляторами. Завдяки додатковим батареям гібридні станції можуть працювати навіть при відключенні електроенергії.
  3. Автономні. Актуальні, коли врізка у міську мережу вартує дорого, або неможлива. Автономні сонячні батареї здатні живити електрикою весь будинок.

Портативні пристрої — недорога альтернативна даховому приладдю. Вони не розраховані на живлення габаритної техніки, наприклад, холодильників, пральних машин, але підійдуть для зарядки мобільної електроніки — телефонів, планшетів.

Деякі пристрої обладнуються ліхтарями, це «чарівна паличка», коли немає світла. Якщо вирішили, що потрібна сонячна батарея в Одесі, варто визначитись з її призначенням. Для локального живлення підійдуть портативні, коли хочете заробляти на зеленому тарифі — оберіть мережеві. Автономні та гібридні — вдалий варіант для забезпечення будинку електрикою.

Основні характеристики: що впливає на ефективність

Продуктивність та потужність — основні показники, на котрі треба зважати. Якщо будинку необхідно 120 кВт, а батарея генерує лише 80 — вона не буде ефективною. Для вибору оптимального варіанту треба враховувати:

  • кількість мешканців;
  • загальну потужність приладів;
  • середні витрати електроенергії на місяць.

Якщо потребуєте у середньому 5 кВт на 30 днів, кількість потужності батарей має бути ідентичною. Наприклад, 25 панелей по 200 Вт. У випадку, коли не вистачає місця на даху, краще придбати меншу кількість модулів, але з більшою потужністю. Чим більше персон мешкає в будинку, тим вищими характеристиками має володіти модель.

Якщо розглядаєте сонячні батареї як альтернативне джерело енергії на декілька годин, зверніть увагу на портативні пристрої. Можна завітати до магазину Allo.ua в Одесі та порівняти популярні моделі за технічними параметрами. У тренді монокристалічні батареї з ККД 24%. Вважайте, що ціна напряму залежить від показників. Не варто економити, якщо шукаєте продуктивний пристрій. Сонячна батарея — екологічний спосіб, щоб забезпечити будинок електроенергією!