Скільки коштуватиме долар в Україні » | Економіка

Протистояння Україна-РФ поки що тільки посилюється, і це повністю формує курсову погоду на міжбанку. Економіка відходить на другий план на валютному ринку, і це погано для гривні.

Поки що попит на торгах суттєво перевищує пропозицію, що тисне на курс. Рятує ситуацію Нацбанк, який практично щодня проводить інтервенції та намагається цим згладити курсові коливання. Йому це частково вдається, але не завжди, оскільки курс все одно поки що зростає. «Ворогом» для гривні сьогодні буде і погашення ОВДП на суму 17,98 млрд гривень і відсотків ще за 4 іншими випусками паперів.

За нашими даними, серед одержувачів гривні чимало нерезидентів і вони в цій ситуації купуватимуть валюту за ці кошти. За розрахунками Мінфіну це додасть ще близько $160−220 млн додаткового попиту на валюту найближчими днями і швидше за все — НБУ доведеться закривати і ці суми за рахунок резервів. Тим більше, що період розрахунків із податків у підприємств закінчено і незабаром починається період відшкодувань ПДВ експортерам, що також завжди працює проти нацвалюти на міжбанку.

Як і весь цей тиждень, напруга навколо можливого початку війни досягла свого апогею і психологічний фактор знову сьогодні буде визначальним для курсоутворення на міжбанку. Застосовуватиме регулятор як формат запиту кращого курсу, так і продаж за єдиним курсом.

При негативному фоні новин котирування по долару на міжбанку можуть «загнати» до мети в 30 гривень за долар до кінця тижня з відповідною корекцією курсу євро щодо гривні через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня.

Источник