Ситуація з електропостачанням в Одеській області: в регіон мають завезти потужні генератори та газотурбінну станцію

Протягом доби до Одеси завезуть всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго, а також газотурбінну електростанцію потужністю 25 МВт, надану партнерами зі США. Про це 4 лютого повідомив прем‘єр-Міністр України Денис Шмигаль.

МЗС планує звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій. Зараз основна мета в Одесі та районі, за словами прем’єра, заживити критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання.

Денис Шмигаль зазначив, що в Одесі мають цілодобово працювати всі «Пункти незламності». Задля координації роботи у місто вирушили міністр енергетики та керівник «Укренерго».

Також в Україні утворять цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі в. о. міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника «Укренерго», представників Мінінфраструктури та інших міністерств і відомств.

Зазначимо, наразі в Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення. Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо.

Нагадаємо, в Одеському районі вранці 4 лютого сталася аварія на одному з об’єктів енергетичної інфраструктури, через що частина громад Одеського району та міста Одеси залишились без світла.

Источник