Печія виникає, коли проковтнута їжа або шлункова кислота залишають ваш живіт і повертаються вгору в стравохід, як медичний термін називається харчовою трубкою.
Кожна людина час від часу може відчувати печію. Для деяких, однак, неприємний біль зсередини стає постійним гостем. Такий хронічний кислотний рефлюкс відомий як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба або ГЕРХ . Більше інформації: https://cikavosti.com/kak-bystro-spravitsya-s-izzhogoj/ .
Передбачається, що цей клапан щільно закривається після того, як їжа проходить через нього на своєму шляху вниз від рота до травної системи. Коли він не працює належним чином… ну, саме тоді вміст вашого шлунка може почати повертатися вгору.
«Тоді ви відчуваєте печію в грудях і кислуватий присмак у роті», — каже доктор Беверідж.
Цей дискомфорт досить поганий. Але тривалий, нелікований ГЕРХ може пошкодити ваш стравохід і збільшити ризик раку стравоходу, додає вона. Отже, печію не варто просто ігнорувати.
На щастя, ви можете вжити заходів, щоб приборкати рефлюкс.
Поради щодо зупинки печії
Якщо печія руйнує вас, доктор Беверідж рекомендує спробувати змінити спосіб життя.
Скинути кілька фунтів
Зайва вага може чинити тиск на сфінктер стравоходу, змушуючи його відкриватися, коли цього не повинно бути. По суті, це вільний пропуск для їжі та шлункової кислоти, щоб блукати там, де їм не місце.
Яку різницю може мати втрата кількох кілограмів? Дослідники виявили, що структурована програма схуднення усуває печію у більшості людей із високим рівнем жиру.
Пропустіть шведські столи, які можна їсти
Великі, жирні страви — наприклад, подвійний чизбургер із картоплею фрі — викликають печію. Ви, по суті, будуєте більший багаття.
Рішення? Зменшіть споживання їжі та спробуйте їсти меншими та більш здоровими порціями частіше. Дослідження показують, що вживання низькокалорійної їжі з меншим вмістом жиру може зменшити частоту кислотного рефлюксу .
Перестати палити
Є багато вагомих причин, щоб утриматися від тютюну. Додайте до цього списку печію, оскільки нікотин може послабити сфінктер стравоходу. Доведено , що відмова від куріння покращує симптоми ГЕРХ.
Дайте собі можливість переварити їжу, перш ніж лягти після їжі. Зачекайте принаймні дві години, перш ніж плюхнутися на диван, радить доктор Беверідж.
Вважайте, що це гарна частина часу, щоб прибрати кухню і, можливо, навіть піти на прогулянку.
Сон на нахилі може полегшити нічний рефлюкс. Спробуйте використовувати клиноподібну подушку або покласти блоки під узголів’я ліжка, щоб ви лягли на невеликий нахил. Спіть на лівому боці, що може допомогти травленню.
Знайте свої тригери
Більшість людей із ГЕРХ вважають, що певна їжа посилює симптоми. Але проблемна їжа може відрізнятися від людини до людини, зазначає доктор Беверідж. Вам може підійти піца чи гостра страва, а вашому другу – вогнемет.
Ведіть журнал харчування, щоб визначити, яка їжа чи напої викликають у вас горе. До загальних тригерів належать алкоголь, шоколад, кава, цитрусові, помідори та жирна їжа.
Ліки від печії
Якщо ви прийняли більш здорові звички і все ще маєте справу з печією, доступні різноманітні безрецептурні ліки, які допоможуть контролювати ваші симптоми.
Антациди карбонату кальцію, такі як Tums®, Rolaid® і Maalox®, нейтралізують шлункову кислоту. Інші ліки, такі як інгібітори протонної помпи (Prilosec® або Nexium®) і H2-блокатори (Pepcid® або Tagamet®), зменшують кількість кислоти, яку виробляє шлунок.
Але навіть якщо ви виберете ці безрецептурні ліки, все одно варто поговорити зі своїм лікарем, якщо у вас часто виникає печія або вона починає заважати спати вночі, каже доктор Беверідж. Те саме, якщо симптоми печії раптово з’являються після 60 років.
Негайно зверніться до лікаря, якщо печія супроводжується:
- Проблеми з ковтанням.
- Кривавий стілець.
- Ненавмисна втрата ваги.
Лікар може виключити інші потенційні проблеми та переконатися, що ви використовуєте найкращі ліки для своїх симптомів.
Для невеликого відсотка людей зміни способу життя та прийому ліків недостатньо. Ці люди можуть отримати користь від операції під назвою фундоплікація Ніссена , яка стягує сфінктер між шлунком і стравоходом.
Прокомментируйте