Нардепа-одесита із забороненої ОПЗЖ перевели до комітету Верховної Ради з фінансів

Верховна Рада України на засіданні 13 грудня знов внесла деякі зміни у складі парламентських комітетів, які торкнулися депутатів, що або обрані відстоювати інтереси Одеської області в парламенті, або мають відношення до регіону з тих чи інших причин.

Зокрема Миколу Скорика, який до заборони партії "Опозиційна платформа — За життя" входив до складу відповідної фракції, а зараз є членом депутатської групи "Платформа за життя та мир", перевели до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, увільнивши його від обов’язків члена Комітету з питань економічного розвитку.

Цікаво, що схоже рішення щодо Миколи Скорика парламентарі вже ухвалювали 6 жовтня 2022 року.  

Тоді ж вони відкликали з посади члена Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики іншого нардепа-одесита Ігоря Васильковського ("Слуга народу"), якого разом із Вадимом Рабіновичем позбавили мандатів на початку листопада. 6 жовтня Вадима Рабіновича  відкликали з посади члена Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Вадим Рабінович виявляв неабиякий інтерес до Одеси та Одеської області та навіть балотувався й був обраний депутатом Одеської обласної ради у 2020 році, втім вирішив залишитися народним депутатом. 

Щодо Миколи Скорика, то він був головою Одеської обласної державної адміністрації, коли 19 лютого на учасників мирної акції "Досить стріляти!", що проходила в облдержадміністрації, напали близько 200 "тітушек" в мотоциклетних шоломах, з битами, палицями і металевими прутами в руках. Постраждали активісти місцевого євромайдану та кілька співробітників ЗМІ.

Основним обвинуваченим в цій справі є колишній депутат Одеської міської ради Олександр Орлов, який у лютому 2014 року обіймав посаду заступника голови Одеської обласної адміністрації. 

У березні 2021 року Приморський райсуд допитав Сергія Калинчука, який займав посаду заступника голови Одеської обласної державної адміністрації.

Той повідомив, що займався організацією заселення "тітушок" в санаторій "Біла акація" та звітував перед Миколою Скориком.

Зазначимо також що наразі петиція про позбавлення мандату всіх депутатів від ОПЗЖ у Верховній Раді набрала понад 30 тисяч підписів та вже розглянута президентом України Володимиром Зеленським. 

Голова держави у своїй відповіді на звернення зазначив,що частиною другою статті 81 Конституції України передбачено, що повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі: 

  • складення повноважень за його особистою заявою;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або його виїзду на постійне проживання за межі України;
  • якщо протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;
  • невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції;
  • його смерті.

В той ж час статтею 5 Закону України «Про статус народного депутата України» та частиною другою статті 222 Регламенту Верховної Ради України встановлено порядок дострокового припинення повноважень народного депутата України, відповідно до якого рішення у формі постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата приймається за поданням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Втім тоді голова держави зазначив, що доручив голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення.

Источник