Що таке “є-Підприємець” та, на які категорії бізнесу можна оформити послугу

7 листопада український уряд перевести “пілотну програму” “є-Підприємець” на постійний формат. Це вже підтвердили прем’єр-міністр Д. Шмигаль та голова мінцифри М. Федоров. За офіційними повідомленнями, цей додаток допоможе підтримати курс на збільшення зручності у сенсі початку та майбутнього ведення власної справи в Україні.

Загалом, тут залучено понад десяток корисних опцій, які допомагають у подоланні бюрократії та заощадженні часу. Більш того, цей осередок оптимізовує процедуру надання публічних послуг. А, щоб відірватися від щоденної рутини, можна увімкнути безкоштовні слоти Віп казіно, які доступні цілодобово та без реєстрації.

За словами Федорова (Мінцифри), спершу функція працюватиме лише для кількох категорій підприємців. Здебільшого, вони пов’язані з галуззю надання послуг. Додатково, її зможуть активувати як нові ФОПи, так і бізнеси, що працюють вже якийсь час. При цьому, додається, що програма матиме шалений антикорупційний ефект, тобто, замість походів по кабінетах з “конвертами”, людям знадобиться лише заповнити віртуальну заявку.

Про які конкретно послуги йдеться та, як активувати “є-Підприємця”

Щоб уникнути мандрівок по кабінетах із метою збору різних довідок, новим або чинним підприємцям достатньо зробити заявку на порталі Дія. Взагалі, розділ “є-Підприємець” включає 12 різних послуг. Серед них присутні:

  • Онлайн-реєстрація ФОП;
  • Внесення змін до наявних даних про бізнес;
  • Меседжі щодо використання єдиних рахунків;
  • Реєстрація осіб-платників Єдиного податку або ПДВ;
  • Активація нового рахунку у банку-партнері і так далі.

Таким чином, щоб отримати доступ до відкритих державних послуг, потрібно лише 20 хвилин та персональний гаджет. Щоб подати заявку, треба перейти на сайт Дії. При цьому, етап розвитку бізнесу не має значення.

Тож, якщо реєстрація потрібна представнику чинного бізнесу, він може подати заявку, наприклад, з метою його розширення. Нагадаємо, що раніше розпочати новий бізнес було дещо складніше. Загальний процес збирання необхідних документів міг тривати понад півтора місяця. Тому, диджиталізація цих процесів істотно прискорить відкриття нових підприємств.

Для яких галузей почне працювати програма

Зі слів очільника Мінцифри Федорова, “є-Підприємець” буде охоплювати спочатку лише три категорії бізнесу. Це: салони краси, кафе та точки продажу. Він заявив, що скористатися послугами матимуть можливість дійсні підприємці, які мають намір збільшити бізнес, або нові ФОП-и.

Цей додаток забезпечує можливість не тільки для прискореної реєстрації нової справи. Наприклад, тут можна подавати декларації або отримувати дозволи для масштабування справи. Більш того, цей осередок буде оновлюватися.

Над розробкою повноцінної версії “є-Підприємця” працює два великих проекта. Перш за все, це європейський стартап EU4DigitalUA. А, за впровадження комплексною послуги взялася Академія електроного управління Естонії.