росія понесе відповідальність за війну в Україні і відшкодує всі збитки — потрібно конфісковувати російські активи — МЗС Фінляндії

росія, вторгнувшись в Україну, зробила монументальну стратегічну помилку. кремль недооцінює як бажання українців захищати себе, так і рішучість західних країн підтримати Україну.

Про це заявила міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

«росія має нести відповідальність за агресивну війну, скоєні у зв’язку з нею злочини проти міжнародного права, та зобов’язана відшкодувати збитки, завдані війною», — зазначила очільниця фінського зовнішньополітичного відомства.

На її думку, необхідно шукати міжнародне юридичне рішення щодо конфіскації російських активів, аби вони могли бути використані на користь України.

«Війна ще триває, і ми не знаємо, що на нас чекає попереду. Однак ми знаємо, що Україна є і залишиться незалежною державою. Ми також знаємо, що західні країни більш об’єднані, ніж будь-коли», — наголосила Еліна Валтонен.

Вона переконана: росія наразі ізольована і неминуче починає відчувати важкі наслідки економічних санкцій. Крім того, своїми діями офіційна москва зруйнувала відносини з Фінляндією.

Джерело