Родичі полонених десантників зустрілися з представниками Координаційного штабу

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родичами й близькими бійців окремої аеромобільної бригади з Житомирщини, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України. З родинами полонених і зниклих безвісти десантників спілкувалися представники Координаційного штабу, Служби безпеки України (Об’єднаного центру) та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Як зазначив представник Штабу, остаточно стверджувати про точне місцезнаходження полонених не можна, бо їх можуть переміщувати в інші місця утримання. Офіційної інформації країна-агресорка про це не надає. Однак, важливі відомості про ймовірне місце утримання можна отримати з інших джерел, зокрема, від тих захисників, які вже визволені з полону.

Представниця Міжнародного комітету Червоного Хреста запевнила, що МКЧХ клопоче про доступ до всіх без винятку військовополонених, а не лише до тих, хто офіційно підтверджений міністерством оборони російської федерації.

Представник Штабу також звернув увагу на те, що не всі відомості, отримані від звільнених з полону, можуть бути публічними.

«Оприлюднення деякої інформації може нашкодити тим, хто досі перебуває у ворожій неволі, — додав він. — А наше завдання — забрати звідти всіх».

Окремо обговорили проблемні питання, що стосуються комунікації зі слідчими Національної поліції України та військовими частинами.

Джерело