Реабілітаційний центр для військових з’явиться в Ізмаїлі вже наприкінці року

Відбулася нарада з питань створення реабілітаційного центру на території Ізмаїльського району. Для того, аби центр запрацював до кінця року, буде залучено 140 мільйонів гривень.

У нараді в режимі відеозв’язку, яка пройшла під головуванням заступниці міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Марини Слобідниченко, взяв участь начальник Ізмаїльської РВА Родіон Абашев.

Реабілітаційний центр для військових з’явиться в Ізмаїлі вже наприкінці року

До наради долучилися перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Харлов, т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан, перший заступник голови Ізмаїльської РВА Сергій Проданов, заступниця голови Ізмаїльської РВА Марина Деной, заступниця Ізмаїльського міського голови Катерина Татаринцева, керівники КНП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради Віталій Гайдуков і КНП ІМР ІР ОО «Ізмаїльська міська центральна лікарня» Сергій Бажак.

Реабілітаційний центр для військових з’явиться в Ізмаїлі вже наприкінці року

Обговорили деталі облаштування центру, відкриття якого планується на кінець поточного року. Регіональний реабілітаційний центр з паліативним відділенням міститиме дві високофункціональні зали фізичної реабілітації, три кабінети апаратної фізіотерапії, масажні кабінети, кабінет ерготерапії, маніпуляційну, перев'язувальну, а також інклюзивні палати. Відділення розраховане на 90 ліжок із сучасним обладнанням і професійними мультидисциплінарними командами та на 15 ліжок психіатрично-паліативного профілю.

В даному закладі проводитиметься реабілітація військових, яка складатиметься з консультації та індивідуального супроводу лікарів-спеціалістів та фізичних терапевтів, індивідуальних занять в спеціально облаштованих залах та нейросенсорних кімнатах з реабілітологами та ерготерапевтами, а також лікувального масажу, гідрокінезотерапії в басейні на спеціальних тренажерах, лікування грязями Куяльника, ударно-хвильової терапії та апаратної фізіотерапії.

Реабілітологи та психологи вже пройшли професійну підготовку за європейськими стандартами.

Необхідну допомогу отримуватимуть хворі, які перенесли інсульти та інфаркти, та ті, що потребують паліативно-психіатричної допомоги.

Орієнтовна вартість проєкту складає 140 млн.грн., з яких близько 10 млн.грн. виділили з обласного бюджету на капітальний ремонт приміщення та закупку необхідного обладнання.

Іншу частину планується покрити за рахунок міжнародної допомоги благодійників і волонтерів, а в якості організаційної підтримки використовувати досвід румунських колег з міста Тімішоара.

— Впровадження реабілітаційної та паліативної допомоги в південному регіоні Одеської області вкрай важливо під час активних бойових дій в країні, а також для максимального полегшення фізичних та моральних страждань пацієнтів, збереження людської гідності, впровадження науково обґрунтованої стратегії адаптування до соціуму та реабілітації, зазначив голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев.

Источник