Програма підтримки агробізнесу: як купити техніку на пільгових умовах

За останні два роки багато сільськогосподарської техніки сільгосппідприємств було знищено чи викрадено, тому оновлення технічного парку – задача №1 для українського агробізнесу, який продовжує працювати далі.

Звісно, купити новий трактор або плуг можна на умовах лізингу або на виплат, чи позичити гроші у знайомих. Проте бізнес-клієнти ПриватБанку мають чудову можливість оновити технічний парк в кредит на пільгових умовах, скориставшись програмою “Доступні кредити 5-7-9%”. Отже, хто може отримати сільськогосподарський кредит, розберемо у статті.

Як купити техніку у кредит

ПриватБанк пропонує агробізнесу самостійно вибрати необхідний засіб або транспорт, вартістю від 100 000 грн. Потім – звернутися з заявкою про видачу кредиту на придбання конкретної одиниці техніки. В рамках такого кредитування банк компенсує до 80% вартості основного засобу. Позичальнику потрібно сплатити решту 20% як аванс постачальнику під час оформлення угоди.

Термін банківського кредитування – до 5 років. Підприємцеві складають зручний персональний графік погашення заборгованості за кредитом, адаптують його до сезонності агробізнесу.

Яку техніку можна взяти в кредит

Кредитним коштом дозволено купити таке майно:

  • комерційний транспорт;
  • сільгосптехніку;
  • спецтехніку.

Банк навіть визначив бренди техніки, купівлю яких він фінансує. Варто зазначити, що у переліку є дорогі марки, як John Deere, CLAAS, Massey Ferguson, Mahindra, Hyundai та інші. Що стосується автівок – дозволяється вибрати з наступних брендів: Citroen, Mitsubishi, Toyota, Hyundai, Ravon, Opel, Skoda, Peugeot, FIAT, Renault, Mercedes-Benz, Ford, Nissan, Infiniti, BMW, Lexus, Mazda, Volkswagen.

Неважливо, скільки саме коштує сільськогосподарська техніка у кредит, потреби в заставі за договором немає – забезпеченням позики стає придбане майно.

Які пільги дає держава

Як вже зазначалося, ПриватБанк бере участь у державній програмі компенсацій для представників агробізнесу. Для прикладу, фіксована ставка за кредитом на купівлю основних засобів складає 22%. А за умови участі підприємства чи підприємця у вищезгаданій програмі “Доступні кредити 5-7-9%”, ставка річних буде значно знижена та складатиме:

  • 7% для мікро- та малого бізнесу;
  • 9% для середнього та великого бізнесу.

Якщо підприємство створить нові робочі місця, ставка буде знижена ще на 2% та складатиме 5 або 7% річних відповідно. Як бачимо, програма підтримки агробізнесу компенсує левову частину кредитного навантаження на аграріїв. Заощаджені кошти компанія може використати для розвитку підприємства більш ефективно.

Отже, оновлення технічного парку сільськогосподарських підприємств стає ключовим завданням для українського агробізнесу в умовах, коли значна частина обладнання була втрачена. За сприяння ПриватБанку та за умови участі у програмі компенсацій, українські аграрії мають можливість оновити свій технічний парк з мінімальними затратами, забезпечити стабільну роботу підприємства та збільшити прибуток від бізнесу.