Повідомлено про підозру гендиректору авіакомпанії рф: перекинув в Україну «вагнерівських» інструкторів

Ілюстративне фото

Зібрано доказову базу на Володимира Міхєйчика — гендиректора російської авіакомпанії «224 льотний загін», який причетний до ведення агресивної війни проти України. Посадовець допомагав вищому військово-політичному керівництву рф у перекиданні особового складу та військової техніки окупаційних угруповань до українського кордону.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Насамперед він «опікувався» питаннями переправлення у напрямку нашої держави озброєння та бойовиків російської військової компанії «вагнер» з Близького Сходу. За даними слідства, із серпня 2022 року по теперішній час Міхєйчик надав 6 цивільних бортів для здійснення відповідних авіарейсів із Сирії та Ірану до пунктів збору на території рф.

Так, 8 серпня 2022 року цивільні літаки авіакомпанії фігуранта перевозили озброєння та інструкторів «Вагнера» з Ірану до Москви міжнародним рейсом RFF8629. А вже 18 вересня російські найманці прямували авіасполученням «Сирія-Грозний» (рейс – RFF8631).

Ще один переліт окупантів зафіксовано 26 лютого 2023 року на рейсі RFF8936 з Латакії (Сирія) до Ростова-на-Дону. У подальшому найманців «вагнера» з їхньою військовою технікою перекидали в Україну для участі у бойових діях на південному та східному фронтах, у тому числі під Бахмутом.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Міхєйчику про підозру у планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни.

Зловмиснику загрожує до 15 років ув’язнення. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Джерело