Порти «Великої Одеси» планують прийняти 13 суден під завантаження зерном

(Фото: АМПУ)

Караван з дев’яти суден, із загальним завантаженням у 163,8 тис. тонн агропродукції, вийшов 12 вересня з портів Одеси, Чорноморська та Южного в рамках «зернової ініціативи».

Про це повідомили у Адміністрації морських портів України.

Зокрема, з Одеського порту вийшов танкер Oris Sofi (Туреччина). З порту Чорноморськ — Ahmed CAN (Туреччина), S-Brilliant (Нідерланди), Magnolia (Туреччина), Briza (Греція), Sally M (Ліван), Nord Stark (Іспанія). З порту Південний — Hadar (Італія), Win Sino (Індія).

В АМПУ зазначили, що наразі порти планують завантажити на відправити 13 суден. На 10:00 шість з цих 13 суден, вже були ошвартовані біля причалів портів: два в Одесі, одне в Чорноморську та три судна у порту «Південний».

За даними АМПУ, з моменту виходу першого судна з українським продовольством враховуючи сьогоднішні судна,  експортовано 2,78  млн тонн агропродукції.  Всього з українських портів вийшли 122 судна з агропродукцією яка була направлена до країн Азії, Європи та Африки.

Зазначимо, що лише два дні тому, 10 вересня, у Міністерстві інфраструктури України, повідомляли, що з портів Одещини до Африки надійшло майже пів мільйона тонн зерна.

Станом на 8 вересня з трьох портів Одещини були відправлені понад 100 суден з агропродукцією: 102 судна з 2 мільйонами 370 тисячами тонн зерна.

Караван з 13 суден навантажених українською агропродукцією вийшов з портів Одеси, Южного та Чорноморська 4 вересня.

Раніше судно Lady Zehma, яке йшло з порту Чорноморськ в Одеській області до італійської Ровени, відбуксирували до порту Стамбула, знявши з мілини.

Експорт зерна з України відновили після підписання 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україною, Туреччиною та Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

Источник