Покер в Україні — історія легалізації

Покер – популярна спортивна гра, яка в Україні набула легального статусу після оновлення українського грального законодавства. Верховна Рада 14 липня 2020 року ухвалила Закон «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних розваг», підписання Президентом відбулося у серпні. Саме за підтримки українського лідера покер в Україні став легальним та прозорим, як і азартні розваги.

Легалізація покеру у 2008 році

Першу спробу легалізувати покер було здійснено у 2008 році. Покер змінив статус із «азартної гри» на спортивну дисципліну 31 січня 2008 року. Його виняток із реєстру азартних ігор позитивно вплинув на популяризацію серед української спільноти. Того ж року національний статус отримала Федерація спортивного покеру. Відбулось чимало офіційних подій:

  • Перший міжнародний турнір відбувся 9 травня. Його організатор — львівський регіональний покерний клуб «Блеф». Переможцями стали польські покеристи.
  • Перший український відкритий покерний чемпіонат відбувся 18 травня. Переможцем та володарем золотого браслету став Ігор Дубинський.
  • Декілька масштабних турнірів за участю українських покеристів відбулось у листопаді.

У грудні 2009 року покеру був повернутий статус азартної гри, що викликало невдоволення як професійних покеристів, так і людей, які відвідували покер-руми задля розваги. Федерації спортивного покеру (їх дві в Україні) були змушені подати судовий позов до Міністерства Молоді та Спорту. Результат розгляду справи — перемога покерних федерацій. Холдем повторно був признаний спортивною грою — подія відбулась на початку 2010 року.

Легалізація покеру у 2020 році

З моменту підписання нового грального законодавства у сфері покеру відбулись значні зміни — були усунені ті «підводні камені», котрі залишились після отримання покером статусу «спортивна дисципліна». Онлайн-покер став одним з шести напрямків азартних розваг, що були легалізовані новим законодавством. Доступними стали не тільки офлайн покер-руми, а й онлайн заклади, котрі пропонують покер. Тепер можна не тільки переглянути огляд руму Natural8 та інших румів, але й грати там онлайн.

ДОВІДКА. Законодавчо легальними признаються лише заклади, котрі отримають ліцензію від українського регулятора — КРАІЛ.

Перед отриманням ліцензії та під час надання послуг, покер-руми онлайн повинні дотримуватись таких правил:

  • Обслуговувати лише клієнтів, котрим виповнився 21 рік, що підтверджує скан паспорта або ID картки.
  • Мати статус юридичної особи, зареєстрованої на території України.
  • Статутний фонд організації має бути не менш, ніж $1,5 млн.
  • Покер-рум онлайн може розташовуватись лише у доменній зоні UA.
  • Адміністрація покерного сайту має право складати чорні списки, тимчасово обмежувати відвідування деяким гравцям. Як правило, це відвідувачі, які мають залежність від азартних розваг або були помічені у шахрайстві. Деякі покер-руми вносять до списку професійних гравців, котрі часто виграють великі грошові суми.

Легалізація покеру на теренах України — великі перспективи для покеристів та для розвитку країни. По-перше, є надія на регулярне проведення широкомасштабних турнірів за участю вітчизняних та іноземних гравців. По-друге, завдяки легалізації в державу прийдуть інвестиції для будівництва нових готелів. По-третє, проведення міжнародних турнірів — це розвиток туризму.