Подробиці затримання заступника голови Одеської ОВА: як і за що попався Олег Муратов

На початку нового 2023 року Одеська область опинились у центрі гучного скандалу — заступника начальника ОВА затримали на хабарі прямо в будівлі облдержадміністрації. Подробиці справи під час брифінгу розповів керівник обласної прокуратури Сергій Костенко та начальник обласної прокуратури Віктор Доровський.

За даними розслідування, на початку грудня заступник голови Одеської ОВА Олег Муратов запропонував керівнику одного зі структурних підрозділів «вирішити питання» щодо непритягнення до кримінальної відповідальності.

Як відзначив Сергій Костенко, йдеться про справу щодо розкрадання державних коштів шляхом завищення цін на товари для потреб оборони. У цій справі вже відбулися обшуки, але розслідування, як наголосив керівник обласної прокуратури, ведеться не в Одесі.

Муратов обіцяв допомогти, посилаючись нібито на звязки у правоохоронних органах. Чи дійсно в нього є такі звязки, у прокуратурі обіцяють перевірити.

За словами Віктора Доровського, змовники діяли в умовах суворої конспірації, але кожна їхня розмова фіксувалася. Вартість допомоги посадовець оцінив у 35 тис. доларів, але згодом суму знизили до 27 тис.

Гроші передали 3 січня у будівлі Одеської ОДА.

За даними слідства, Муратов одразу передав гроші іншому чиновнику, а той — водію.

Костенко уточнив, що поки невідомо, чи знали чиновник і водій, що саме і навіщо їм передали. Втім, все це фіксували правоохоронці і Муратова затримали «на гарячому».

Костенко і Доровський наголосили, що особа не може вважатися винною, поки немає відповідного рішення суду.
«На цій стадії досудового розслідування ми будемо займатися тим, щоби ці підозри були перевірені надалі необхідним слідчим шляхом і ми змогли сформулювати свої твердження в рамках обвинувального акту», – відзначив керівник прокуратури.
Нагадаємо, заступника начальника Одеської ОВА Олега Муратова затримали на хабарі у будівлі облдержадміністрації. Суд заарештував його на 2 місяці з можливістю виходу під заставу у 3,2 млн грн.

Як відзначив Сергій Костенко, Олег Муратов наразі не вносив застави і продовжує перебувати у СІЗО. Також порушили питання про відсторонення його від посади заступника начальника ОВА.

Источник