Підвищення деяких пенсій у 2023 році скасували

Спочатку у березні, а згодом у квітні українські пенсіонери змогли отримати підвищення до пенсії. Втім мінімальна пенсія залишилася на тому рівні, що й була.

У Кабміні скасували рішення про індексацію. Йдеться про збільшення мінімальної та максимальної пенсії, надбавки за стаж.

Зараз прожитковий мінімум складає 2 684 гривень щомісяця. А мінімальна пенсія – 2 093 гривні.

Нагадуємо, з 1 березні для 10,5 мільйонів пенсіонерів провели індексацію. Рівень підвищення становив 19,7%. Крім того, з 1 квітня перерахунок провели й для пенсіонерів, що продовжують працювати.

Скільки повинні отримувати пенсіонери

За розрахунками, щоб компенсувати зростання цін, мінімальні пенсійні виплати повинні підняти на щонайменше 33,3%. Таким чином, це покрило б підвищення цін, як цього року, так і минулого.

Згідно з цим мінімальна пенсія з 2 093 гривень піднялася б на 2 789 гривень.

Проблеми з пенсіями після перемоги: що може трапитися

Існує думка, що після повномасштабної війни, в Україні можуть виникнути проблеми з пенсіями. Все через те, що кількість військових зменшиться.

Зараз зі своїх зарплат захисники платять в бюджет Пенсійного фонду 22% ЄСВ. Однак після перемоги надходження скоротяться через зменшення кількості військових.

До повномасштабного вторгнення військові платили у Фонд близько 1,32 мільярда гривень. А от у січні 2022 року ця цифра склала 19,9 мільярда гривень.

Источник