Після запуску ринку землі звичайний українець не зможе отримати землю безкоштовно

У липні 2021 року повинен запрацювати ринок землі, однак проблем його запуском, більш ніж достатньо. Про це розповів виконувач обов`язків голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Олексій Пінчук.

 Керівник Держгеокадастру повідомив наскільки Україна готова до введення ринку землі у 2021. За його словами, тіньовий ринок землі давно вже працює, але розмір оренди зараз дуже низький. У середньому по Україні це приблизно дві тисячі гривень за гектар на рік. 

«Якщо ми не розпочнемо цей процес, він ніколи не запуститься, і ми ніколи не прийдемо до ринку земель, який запроваджено вже майже в усьому світі. У нас буде, як у Китайській Народній Республіці, але ж там соціалізм. Проте процес уже розпочато. У нас з`явився реєстр, куди вносять інформацію про всіх виробників аграрної продукції. У ньому передбачено навіть реєстрацію кожної тварини. Звісно, такий контроль не цікавий фермерам, але реєстр дає змогу створити незалежну систему державної підтримки, а разом із цим рухатися до легалізації ринку», – повідомив Олексій Пінчук. 

Також Пінчук розповів, чи зможуть звичайні громадяни після запровадження ринку купити державну землю. Керівник Держгеокадастру сподівається, що державних сільськогосподарських земель на час запуску ринку вже не буде.

«Ми плануємо передати їхній залишок – приблизно 2,3 мільйона гектарів – об`єднаним територіальним громадам (ОТГ). Зараз через проблеми співробітництва з донорами їхню інвентаризацію, на жаль, ще не завершено – нам залишилося опрацювати ще кілька областей. Коли завершиться інвентаризація, звичайний українець не зможе отримати у власність землю з державного фонду. Однак поки ще працює конституційна норма, яка дозволяє кожному отримати два гектари землі сільськогосподарського призначення», – зазначив Пінчук. 

Джерело

Источник