Основні переваги штучної трави

Синтетична трава, котра випускається в рулонах, створювалася спеціально для спортивних майданчиків. Таке покриття значно покращує ефективність тренування та результати гри. Незабаром синтетична трава поширилась і на ландшафтний дизайн, адже вона чудово вписується в декор скверів, дворів біля будинків. Така трава буде чудовою альтернативою газону, адже її не потрібно стригти та регулярно оновлювати. Розглянемо детальніше основні відмінності та види штучної трави.

Штучна трава — довговічне покриття для спортивних майданчиків

Перше, чим приваблює синтетична трава — чудовий зовнішній вигляд. Таке покриття завжди зберігає яскравий соковитий зелений колір, незважаючи на пору року чи погоду.

Важливою перевагою штучної трави є тривалий термін використання. За умови дотримання правил користування, таке покриття може прослужити до 20 років.

Важливо памятати, що хоча таку траву не потрібно підстригати, догляду вона все одно потребує. Синтетичну траву потрібно регулярно прибирати, щоби сміття не пошкоджувало ворсинки. Якщо використовується засипна трава, потрібно регулярно поновлювати засипку.

Серед інших важливих особливостей можна окреслити:

— Можливість користування цілий рік — взимку на такому покриття також можна грати, попередньо очистивши від снігу та льоду.

— Швидке поглинання вологи, отже навіть через пів години після дощу на полі вже не буде калюж.

— Знижений рівень затрат на обслуговування покриття спортивного об’єкту.

— Полоси синтетичної трави можуть згладити дрібні нерівності рельєфу.

— Перешкоджання появи опіків на шкірі гравців, при падінні на покриття майданчика чи стадіону, відтак підвищення безпеки ігрового процесу.

До цього слід додати вологостійкість, пожежну безпеку цього покриття, можливість укладати штучну траву практично на будь-яку поверхню.

Як правильно обрати траву для спортивного майданчика?

Підбирати це покриття варто, враховуючи особливості спортивних занять. Отже, для футболу та міні-футболу найкраще обирати траву з монофіламентним ворсом. Така трава виготовлена з цільних, не розщеплених волокон, тому візуально нагадує справжню траву.

Для футболу оптимально обирати траву з довжиною ворсу від 40 до 60 мм, з засипкою із кварцового піску та резинових гранул. Для укладання на стандартних і міні-футбольних полях використовується трава з довжиною ворсу від 40 до 70 мм. Вона засипається кварцовим піском і каучуковими гранулами.

Якщо ви обираєте покриття для тенісного корту, варто обирати напівзасипний вид покриття. Висоту засипки регулюють, в залежності від рівня підготовки та стилю гри учасників. Довжина ворсу для тенісного корту — від 9 до 22 міліметрів.

Також має попит трава мультиспорт, котра монтується на багатофункціональних спортивних майданчиках. Таке покриття гарантує ідеальні умови для гри у волейбол, баскетбол та інші види спорту. Ворс такої трави може бути як фібрильованим, так і монофіламентним, довжиною від 15 до 30 міліметрів.

Источник