Одеському підряднику скасували тендери на 700 млн. гривень — новини Одеси

Одеському підряднику скасували тендери на 700 млн. гривень - новини Одеси

Одеса

За втручання прокуратури було розірвано три договори про закупівлю підрядних робіт за кошти Одеського бюджету на суму понад 695 млн. гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

Договори уклало Управління капбудівництва Одеської міськради з одеським підприємством, основним видом діяльності якого є будівництво доріг та автострад. При цьому процедури закупівлі були грубо порушені. Йдеться про скандальну фірму «Росдорстрой».

Так, у квітні 2022 року за результатами відкритих торгів було укладено два договори: на закупівлю робіт з реконструкції аварійного скиду від КНС-25 до Чорного моря в Одесі на 405 млн. гривень та на закупівлю робіт з реконструкції скидного каналу від Хаджибейського лиману до КНС- 25 в Одесі на 228 млн. гривень. При цьому, порушуючи процедуру закупівлі, в УКБ міськради безпідставно визнали переможцем торгів дорожню фірму, хоча там не надали необхідні документи щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази, а також кваліфікованих співробітників із досвідом відповідних робіт.

З такими ж порушеннями у травні 2023 року було укладено договір між цією ж фірмою та УКБ Одеської міськради на закупівлю першочергових робіт із капремонту та стабілізації стану аварійних ділянок дамби Хаджибейського лиману в Одесі на понад 62 млн гривень. У цьому випадку підрядник також не надав відомості про залучення водолазів для виконання передбачених робіт.

Крім того, умови укладеного договору відрізняються від змісту тендерної пропозиції фірми-переможця, що є підставою для його розірвання.