Одеський виконком з другої спроби проголосував за демонтаж Катерини ІІ

Сьогодні, 24 листопада, члени виконавчого комітету Одеської міської ради підтримали проєкт рішення про демонтаж та перенесення пам’ятника «Засновникам Одеси», більш відомого як пам'ятник Катерині ІІ.

Про це повідомляє пресслужба мерії. 

Тепер остаточне рішення про демонтаж та перенесення пам'ятника мають ухвалити депутати Одеської міськради на пленарному засіданні, яке відбудеться 30 листопада. 

Це рішення підтримали одноголосно — 10 голосами — але не одразу. Під час першого голосування два члени виконкому утрималися, адже помилково вирішили, що проєкт вже включено до порядку денного сесії. Однак потім написали письмове звернення, аби повернути це питання до розгляду та вже проголосувати "за".

З 20 вересня до 20 жовтня на платформі "Соціально активний громадянин" відбулось голосування про долю пам'ятника "Засновникам Одеси", на якому більшість одеситів підтримали ідею демонтажу пам'ятника з Катерининської площі. 

6 листопада пам'ятник "Засновникам Одеси" був обнесений огорожею, висотою більше 2 метрів. 

Додамо, що голова фракції "Європейська Солідарність" в Одеській міській раді Олексій Потапський направив прохання про включення в порядок денний XVI сесії проєкту рішення про демонтаж та перенесення, крім Катерини ІІ, ще й пам'ятника Олександру Суворову.

Источник