Одеські аудитори виявили меблі-«фантоми» в Красносільській школі

Працівники Південного офісу  Держаудитслужби провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері публічних закупівель та інших нормативно-правових актів Управлінням освіти Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області. 

Ретельно вивчили три закупівлі, які зробило  протягом 2017-2020 рр. у системі «ProZorro» Управління освіти Красносільської сільради для Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Перевіркою встановлено завищення вартості ремонтно-будівельних робіт на суму більш ніж 1 млн грн та відсутність придбаного обладнання та устаткування на суму понад 2,6 млн грн.

Аудитори встановили факт закупівлі та оплати подальшого монтажу і підключення обладнання, яке в школі наразі відсутнє. Наприклад, 2 холодильні та морозильні шафи, м’ясорубка та лінія обслуговування за документами вже кілька років мали б працювати в шкільній їдальні. Але виявилося, що обладнання знаходиться на відповідальному зберіганні у ТОВ «УКРМЕЖБУД».

Така ж ситуація і з меблями та оснащенням для класів. Ще в 2019 році закуплено 600 одиниць, серед них –  135 парт, 293 стільця, 17 крісел, 33 одиниці корпусних меблів, 40 столів, спорядження для спортивної зали та навіть піаніно –  на суму понад 2,6 млн грн. Але до школи необхідні для якісного процесу навчання меблі та обладнання так і не доїхали. Вже два роки все це знаходиться на відповідальному зберіганні у ТОВ «УКРМЕЖБУД», тобто не використовується для потреб дітей. Підприємство «УКРМЕЖБУД» розташоване у цокольному приміщенні житлової багатоповерхівки в Одесі. Де зберігаються придбані меблі – невідомо. Офіс Товариства зачинено.

Перевірити умови зберігання – чи все в належному стані, чи не розкрадене – ревізори не змогли, тому що керівництво установи не забезпечило присутність відповідальних осіб. А сам керівник, як виявилось, не зацікавлений в поверненні майна. 

Тому матеріали перевірки закупівель Управління освіти Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області передані до прокуратури Одеської області та поінформовано регіональне Управління СБУ.

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби