Одеська митниця зупинила незаконний експорт соняшника на 2,25 мільярда гривень — новини Одеси

Одеська митниця зупинила незаконний експорт соняшника на 2,25 мільярда гривень - новини Одеси

Одеса

Декілька українських підприємств-експортерів подали Одеській митниці для митного оформлення вантаж “насіння соняшника”. У супровідних документах зазначалося, що сільськогосподарська продукція прямувала до Болгарії, а договір на її поставку був укладений з чеською компанією.

Закордонні компанії, які були вказані в митних документах як покупці українського соняшника, нічого не знали про контракти. Про це повідомила Державна митна служба України.

У митників виникли сумніви у достовірності наданої інформації. Тому була ініційована перевірка і направлені міжнародні запити з метою підтвердження умов прямого транспортування товару до Болгарії як країни-отримувача, а також підтвердження або спростування зовнішньоекономічних відносин українських підприємств-експортерів з чеською компанією.

Виявилось, що жодних контрактів з українськими компаніями чеське підприємство не підписувало, а печатка вказана на надісланому для перевірки контракті – недійсна. Більше того, вказаний у супровідних документах на вантаж банківський рахунок не відповідав рахунку чеської компанії, – йдеться у повідомленні митників.

Тож за переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю у відношенні керівників українських підприємств-експортерів складено 89 протоколів про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України на загальну суму 2 млрд 251 млн 295 тис грн.