Одесит заявляв, що отримує задоволення від дій окупантів в Україні

>

Співробітники Служби безпеки України викрили та затримали мешканця Одеси, який публікував у російських соцмережах інформацію про дислокацію підрозділів Сил оборони та розташування об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Про це повідомили в пресцентрі СБУ.

За версією слідства, Збройні сили Росії використали опубліковану одеситом інформацію щодо прицільних ракетних ударів на території Одеської області. Після влучення ворожих ракет інформатор виходив на місцевість, щоб оцінити наслідки та в разі “необхідності” просив про повторні удари.

Співробітники СБУ опублікували скрмншоти листування затриманого, на яких він щиро радів “прильотам” і говорив, що отримує задоволення від дій окупантів в Україні. Встановлено також, що одесит закликав до захоплення влади в Україні та знищення українського народу.

Затриманому повідомили про підозру в скоєнні злочинів одразу за трьома статтями:

ч. 1 ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
ч. 1 ст.161 КК (порушення прав рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної та релігійної приналежності);
ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).

За вчинене підозрюваному загрожує в’язниця на строк до 20 років. За рішенням суду його помістили в СІЗО.

Источник