Нова колегія суддів у справі «короля одеської контрабанди» засідатиме 12 вересня

(Фото: Вадим Альперін/Українська правда)

Вищий антикорупційний суд призначив нове підготовче засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням одеського бізнесмена Вадима Альперіна та інших у зловживаннях на митниці на 12 вересня.

Таке рішення 31 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє "Слово і діло".

Згідно з автоматизованим розподілом, справу Альперіна розглядатиме колегія у складі: головуючого Олексія Кравчука, суддів Інни Білоус та Євгена Крука.

"Призначити на 12.09.2022 року о 13:00 у приміщенні Вищого антикорупційного суду підготовче судове засідання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиний реєстр досудових розслідувань 26 вересня за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 КК; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК; ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК", – йдеться в рішенні.

Тобто бізнесмена обвинувачують у:

  • Створенні чи керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участі у ній;
  • Ухиленні від сплати податків; 
  • Зловживанні владою або службовим становищем.

Наприкінці серпня один з членів суддівської колегії у справі про злочинну організацію одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого засоби масової інформації називають "королем одеської контрабанди", заявив про самовідвід.

У грудні минулого року Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 лютого 2022 року строк дії обов'язків, покладених на бізнесмена Вадима Альперіна. 

Також Вищий антикорупційний суд продовжив до 7 листопада 2021 року дію обов'язків Олегу Себову, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційне бюро вважають «правою рукою» підозрюваного в організації махінацій на митниці бізнесмена Вадима Альперіна.

У червні того ж року ВАКС залишив заарештованими кошти двох приватних компаній, на які наклали арешт у межах кримінального провадження про зловживання на митниці, організовані одеським бізнесменом Вадимом Альперіним.

Вадим Альперін обвинувачується в масштабних порушеннях митного законодавства. У 2019 році про розшук цього бізнесмена оголошував особисто президент України Володимир Зеленський. 

Генеральна прокуратура України в липні 2018 року скерувала до суду справу бізнесмена-одесита Вадима Альперіна, який пропонував детективу Національного антикорупційного бюро України хабар в розмірі 800 тис. доларів США.

У травні того ж року НАБУ заявило про завершення досудового розслідування та відкрило матеріали справи.

У четвер, 30 листопада 2017 року, за клопотанням прокуратури бізнесменові, який намагався дати 800 тис. доларів США хабаря детективу Національного антикорупційного бюро України, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 20 млн грн. Підозрюваного взяли під варту в залі суду до сплати визначеного судом розміру застави.

Джерело