06.04.2022 14:30
Норвезька медіагрупа Amedia йде з Росії, передаючи повний контроль над чотирма своїми друкарнями в РФ головному редактору «Новой газеты» Дмитру Муратову. Про це пише Інтерфакс-Україна.
У повідомленні на сайті Amedia зазначено, що у зв’язку з воєнною агресією Росії в Україні компанія не вважає за можливе продовжувати поліграфічний бізнес у РФ. «Новую газету» друкували в друкарнях компанії до припинення свого виходу у зв’язку з двома попередженнями Роскомнагляду.
«Amedia передає повний контроль над своїми російськими друкарнями лауреату Нобелівської премії миру Дмитру Муратову. Він здійснюватиме всі права акціонера на свій розсуд і матиме повний контроль над повсякденними операціями», — йдеться у повідомленні.
«Ми розглядали різні варіанти виходу з російського бізнесу за дуже обмеженого простору для маневру. Ми вважаємо, що це найкраще можливе рішення в обставинах, що склалися. Отже, поліграфічні компанії і в майбутньому зможуть залишатися важливими для незалежних ЗМІ в Росії», — заявив голова правління Amedia Андре Стойлен, чиї слова наведено у повідомленні.
Наголошується, що Amedia списала балансову вартість поліграфічного бізнесу в розмірі 38 млн норвезьких крон до нуля, а кошти від можливого майбутнього продажу друкарень підуть на підтримку незалежних ЗМІ в Росії.
У Amedia уточнили, що її дочірня компанія в РФ має чотири друкарні у повній власності і ще дві — у спільній з міноритарними акціонерами. «Компанія працює над рішенням із міноритарними акціонерами двох останніх друкарень, щоби група могла повністю піти з Росії», — йдеться в повідомленні.
Amedia є другою за величиною медіа компанією в Норвегії, володіє, зокрема, декількома десятками місцевих газет, друкарнями та агентством новин.
28 березня «Новая газета» призупинила свою роботу у зв’язку з двома письмовими попередженнями Роскомнагляду через відсутність маркування у НКО-іноагенту у матеріалах видання. У заяві редакції уточнюється, що «Новая газета» призупиняє випуск газети в мережах та на папері — до завершення «спеціальної операції на території України», демонстративно взяло у лапки видання причину такого рішення під шаблон російських ЗМІ, що контролюються цензурою. Два письмових попередження протягом 12 місяців можуть бути підставою для рішення суду про позбавлення ЗМІ реєстрації.
Прокомментируйте