У Бучі рашисти ставили розтяжки у квартирах, де була українська символіка, — міністр МВС | Криминал

06.04.2022 15:00

Російські окупанти залишали розтяжки та гранати у квартирах мирних жителів міста Бучі, в яких знаходили українську символіку або документи військовослужбовців, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час престуру до Бучі, організованого для журналістів провідних українських та іноземних ЗМІ. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Окупанти заходили у квартири, якщо виявляли українську символіку або документи військовослужбовців, то залишали розтяжки, гранати. Тому іде надзвичайно складна і відповідальна робота. За міжнародними стандартами один день активних бойових дій означає місяць розмінування», – сказав міністр.

Монастирський також зазначив, що лише за 4 квітня рятувальники виявили понад 4 тисячі вибухонебезпечних предметів. За його словами, це і нерозірвані снаряди, і рештки вибухівки, і міні-розтяжки, зокрема фіксують міни-розтяжки, які є у будинках.

Водночас він зазначив, що у Бучі розпочинається період повернення до мирного життя.

«Це відбувається за такою послідовністю. Розмінування — сьогодні ви бачите приклади вибухонебезпечних предметів, які знаходять щодня тисячами. Потім робота з тілами загиблих, фіксація правопорушень, тих воєнних злочинів, які вчинені армією РФ. І тільки після цього сюди можуть починати повертатися місцеві жителі», – сказав глава МВС.

Источник