Номінаційне досьє центру Одеси офіційно передали на розгляд ЮНЕСКО

(Фото: Одеська міська рада)

Україна сьогодні, 11 жовтня, офіційно передала на розгляд ЮНЕСКО номінаційний файл "Історичний центр міста-порту Одеси" для включення до Списку всесвітньої спадщини.

Про це повідомила у Твіттері перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

"Сьогодні номінаційний файл «Історичний центр міста-порту Одеси» офіційно передано на розгляд @UNESCO для включення до Списку всесвітньої спадщини. Цінуємо зусилля кожного, спрямовані на те, щоб зробити центр Одеси світовою культурною спадщиною та захистити його від терористів", — написала вона.

Також цю інформацію підтвердили в Одеській міській раді. 

"Дякую усім, хто підтримував нас в Україні, нашим міжнародним партнерам та друзям. Повертаюся до Одеси з почуттям гордості за роботу нашої команди та отриманий результат. Вірю, що найближчим часом наш історичний центр буде під надійним захистом ЮНЕСКО", — наголосив Одеський міський голова Геннадій Труханов.

ФОТО: Одеська міська рада

Пізніше, президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників 215-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО з проханням ініціювати проведення позачергової сесії Комітету для вирішення питання для Одеси.

4 жовтня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав досьє на включення Одеси до основного списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Раніше Одеську мерію звинуватили у намаганні "проштовхнути" ворожі наративи у номінаційному досьє для ЮНЕСКО.

28 вересня депутати Одеської міської ради 39 голосами підтримали створення Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції в складі ради, зазначивши, що це вимога для включення в ЮНЕСКО.

Організація об'єднаних націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) раніше повідомила, що підтримає заявку України та внесення її портового міста Одеса до свого Списку всесвітньої спадщини, а також готова профінансувати ремонт Одеського художнього музею, що постраждав від одного з обстрілів міста.

11 серпня Виконавчий комітет Одеської міської ради затвердив перелік визначних будівель-пам’яток Одеси для розміщення на них відмітного знака "Блакитного щита".

Источник