Навчальний рік 2022-2023, масова приватизація та нові тарифи: що зміниться з 1 вересня

З 1 вересня діти підуть в школу, де буде чотири моделі навчання. З початком осені розпочнеться й масова приватизація, яку раніше анонсував уряд. Чорноморська інформаційна служба підготувала перелік змін, які чекають на українців у вересні цього року.

Навчання з 1 вересня

Навчальний рік 2022-2023 в Україні розпочнеться традиційно у День знань – 1 вересня. Він триватиме до 30 червня 2023 року. Разом з тим на школярів чекають деякі зміни. Наприклад, діятиме чотири моделі навчання у школі.

В основу моделей навчання покладені чотири можливі локації учнів:

— учасники освітнього процесу перебувають або повернулися на території, істотно віддалені від бойових дій;

— учасники освітнього процесу є внутрішньо переміщеними особами;


— перебувають у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях;


— тимчасово знаходяться за межами України.

Водночас для двох категорій учнів (які перебувають на безпечних територіях без зміни місця проживання, і тих, хто є внутрішньо переміщеними особами) пропонуються наступні форми навчання:

— очна форма;

— дистанційна форма;


— сімейна (домашня) форма навчання;


— змішана форма навчання;


— екстернат.

Навчання на тимчасово окупованих територіях

Для школярів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або у зоні бойових дій пропонують такі форми навчання:

— дистанційна або екстернат за дистанційною формою;

— сімейна;

— екстернат.

Комунальні послуги

У вересні продовжить діяти мораторій на підвищення тарифів. Він триватиме протягом всього періоду воєнного стану та ще пів року після його завершення. Тарифи на розподіл (доставку) газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), а також постачання гарячої води не підвищуватимуть протягом цього терміну.

Тариф на газ

Що стосується тарифів на газ у вересні, то для тих споживачів, які не відмовлялись від річного тарифу на користь місячного нічого не зміниться. В Україні зараз працює значно менше постачальників, ніж до війни.

Нагадаємо, всі ті, хто залишився без газопостачальника потрапляють до постачальника останньої надії (ПОН). Роль ПОН в Україні виконує «Нафтогаз». З 1 травня до нього потрапило понад 8,8 млн українців.

Тариф на електроенергію

З вересня тариф на електроенергію для побутових споживачів не зміниться, він все ще буде залежати від обсягу спожити кіловатів. Відтак схема нарахування тарифу залишається такою:

— до 250 кіловатів – годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);

понад 250 кіловатів – годин на місяць – 1,68 гривні за кіловатів – годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.

Соцвиплати

Чи зросте пенсія з 1 вересня

У вересні розмір пенсій не зміниться й все ще мінімальна складатиме 2 027 гривень, а максимальна – понад 20 тисяч. На неї можуть розраховувати ті, хто працював у прокуратурі, суді, Верховній Раді, уряді чи сплачувати страхові внески із зарплати більш ніж 50 тисяч гривень.

Виплати ВПО

У вересні ВПО (внутрішньопереміщені особи) й надалі будуть отримувати грошову допомогу від держави. Мовиться про:

— громадян, переміщених з території, де ведуться активні бойові дії;

— ВПО, яким зруйнували або пошкодили житло.

Сума допомоги складатиме, як і раніше, 2-3 тис. грн. Розмір залежатиме від віку. На 2 тисячі гривень можуть розраховувати всі старше 18 років, на 3 тисячі – діти, або особи з інвалідністю.

Масова приватизація

З 1 вересня в Україні планують запустити масову приватизацію. Про це раніше повідомляв прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він підкреслював, що уряд зробить процес максимально швидким. також будуть запущені грантові програми, аби мотивувати бізнес і людей максимально створювати робочі місця.

На його думку, приватизація дасть можливість розширити виробництво для аграріїв. У Міністерстві економіки повідомили, що на початку вересня, згідно з графіком, будуть оголошені аукціони на елеваторні потужності й на комбінати хлібопродуктів. Оператори ринку, які бачать дефіцит потужностей, зможуть взяти участь у цих конкурсах.

Источник