Наша сторона повністю готова: президент Зеленський в Одесі ознайомився з процесом завантаження зерна — новини Одеси

Наша сторона повністю готова: президент Зеленський в Одесі ознайомився з процесом завантаження зерна - новини Одеси

Одесса

Сьогодні з робочою поїздкою Одеську область відвідав Президент України Володимир Зеленський. Глава держави ознайомився із завантаженням українського збіжжя на судно-зерновоз для подальшого експорту, яке відбулося в Морському торговельному порту «Чорноморськ».

«Перший корабель завантажується з початку війни. Це турецьке судно. Це свідчить про те, що порт почав працювати», – сказав Глава держави.

За словами Президента, експорт збіжжя почнеться з відправлення кількох кораблів, які були завантажені, але не змогли вирушити в рейс через початок війни.

Наша сторона повністю готова: президент Зеленський в Одесі ознайомився з процесом завантаження зерна - новини Одеси

Як зазначив Володимир Зеленський, Україна чекає від партнерів – представників ООН і Туреччини – на відповідні сигнали щодо початку транспортування зерна. Як повідомив Глава держави, експорт може розпочатися найближчими днями.

«Наша сторона повністю готова. Всі сигнали ми передали партнерам – ООН і Туреччині, і наші військові гарантують безпекову ситуацію. Міністр інфраструктури перебуває на прямому зв’язку з турецькою стороною та ООН, чекаємо від них сигналу, що можна починати», – розповів Президент.

Як повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, Наразі в одеських портах знаходиться 17 суден з 600 000 тон вантажів, з якіх 580 000 тон — наше зерно.