На сесії Парламентській асамблеї НАТО розглянули переваги скоординованих закупівель і логістики «/>

На нещодавній весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО у Люксембурзі було підкреслено важливість і переваги скоординованих закупівель і логістики, що дає змогу Альянсу швидко реагувати на нові виклики безпеці та підтримувати свою оперативну готовність за допомогою співпраці та синергії у закупівлях і логістиці.

У той час, коли країни стикаються з терміновою та складною вимогою відновити свої оборонно-промислові можливості, що базуються на застарілих платформах, російсько-українська війна в Європі підсилила рішучість Альянсу займатися питаннями оборони та безпеки не лише швидко, але й спільно. Як пише Breaking Defense, це ще більше підкреслило необхідність координації багатонаціональних можливостей. Життєво важливо зміцнювати військові можливості за допомогою модернізації, інновацій і, головне – на організації скоординованих багатонаціональних закупівель разом із колективною матеріально-технічною підтримкою.

Об’єднання ресурсів та досвіду дозволяє оптимізувати витрати держав на оборону, підвищити ефективність і, зрештою, зміцнити спроможність НАТО щодо стримування та оборони.

Як позитивний приклад цього підходу, пов’язаного з перевіреним механізмом партнерства підтримки є приклади щодо укладення багатонаціональної угоди, створеної за ініціативою двох або більше країн НАТО, які бажають організувати спільну діяльність із закупівель, підтримки та обслуговування.

Breaking Defense приводить переваги скоординованого такого підходу – насамперед, це можливість використовувати ефект масштабу. Адже, консолідуючи попит і роблячи колективні інвестиції, можливо зменшити витрати та досягти кращого співвідношення ціни та якості. Це також дозволяє уникнути конкуренції між клієнтами за дефіцитні промислові ресурси.

По-друге, Breaking Defense пише, що спільна праця вчених з різних країн НАТО у проєктах щодо перспективних досліджень і розробок надає чудову можливість щодо сприяння розвитку технологічних інновацій. А також дозволяє ефективно об’єднати інтелектуальний капітал, заохотити обмін знаннями та залишатися в авангарді технологічних досягнень. Це особливо актуально в контексті нових загроз, таких як кібервійна, гібридна війна, автономія та штучний інтелект.

Підсумовуючи вище викладене, інтернет-портал Breaking Defense робить висновок, що інвестуючи та зміцнюючи багатонаціональні закупівлі та матеріально-технічне забезпечення, НАТО підвищує свою готовність, оперативну ефективність та сумісність. А розширення ефективної співпраця між союзниками дозволить НАТО побудувати більш надійний, гнучкий і єдиний альянс, здатний ефективно протистояти викликам ХХІ століття.

Окрім цього, остання Парламентська асамблея НАТО стала важливою платформою для сприяння обізнаності та розумінню країн Альянсу взаємної вигоди від багатонаціональних закупівель і логістики, особливо в контексті обговорення та впливу на рішення щодо безпеки Альянсу.

Підготував Валерій Гастинщиков

 

Джерело