На півдні України ворог значно зменшив кількість обстрілів — Наталія Гуменюк «/>

Сильна течія води, яка була спричинена руйнуванням Каховської ГЕС, фактично змила першу лінію російських військ у цьому районі. Вода затопила лівий берег Дніпра та змусила відійти окупантів на відстань від 5 до 15 кілометрів на різних напрямках. Про це в прямому ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» повідомила керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

За її словами, також майже вдвічі зменшилась кількість обстрілів з боку загарбників, оскільки вони наразі займаються питаннями, що пов’язані зі здійсненням передислокації військ. Зокрема суттєво зменшилися мінометні обстріли росіян, які на собі відчували мешканці міста Херсон.

Також речниця звернула увагу на ситуацію, що склалася в регіоні з вибухонебезпечними предметами. Річ у тім, що під час затоплення вода змила численні мінні поля противника. Міни та інші вибухонебезпечні предмети, які попливли за течією, становлять смертельну небезпеку для цивільного населення.

— Міни, що дрейфують, стрімко просуваються в бік моря, — наголосила офіцер. — Ймовірність зіткнення піхотних мін із морськими мінами, що перебувають у Чорному морі, створюють умови для виникнення нової небезпеки для мешканців чорноморського узбережжя. 

Вона наголосила, що в разі виявлення мін цивільне населення обов’язково має сповіщати про це Сили оборони, адже випадки вибухів мін у воді вже були зафіксовані нашими військовими. 

Наталія Гуменюк також відповіла на запитання ведучих «Єдиних новин» про тактику дій російських військ у Чорному морі.

— У відкритому морі продовжує перебувати посилене вороже корабельне угруповання у кількості 13 одиниць, серед яких один корабель є ракетоносієм, — розповіла офіцер. — Водночас рівень ракетної небезпеки залишається, оскільки ворогові потрібно лише 2-3 години, щоб ще додатково вивести в море кораблі для здійснення ракетних ударів.

Григорій Мазур

Кореспондент АрміяInform

Джерело