На Одещині директора КП засудили на п’ять років тюрми через загибель працівника

(Фото: ілюстративне)

Фрунзівський районний суд Одеської області визнав виним директора Затишанського комунального підприємства "Господар" у порушенні вимог законодавства про охорону праці, що призвело до смерті працівника і засудив його до п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських повноважень строком на два роки.

Втім, як повідомляє Головне управління Держпраці в Одеській області, врахувавши деякі обставини обвинуваченого, суд звільнив його від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк два роки шість місяців з усіма необхідними обов’язками.

Йдеться про трагедію, яка сталася у липні 2020 року на території смт Затишшя колишнього Захарівського (нині Роздільнянського) району Одеської області біля навчального закладу. Робочі завантажували спиляні гілки дерев на вантажний автомобіль-самоскид. Один з них знаходився в кузові вищевказаного автомобіля без каски, де складав гілля, яке йому подавали інші робітники. Раптом чоловік зачепився за гілку та впав через правий борт автомобіля на асфальт і вдарився головою. В результаті людина померла у лікарні від отримання тяжких тілесних ушкоджень.

Спеціальна комісія з розслідування даного нещасного випадку, яку очолив представник Головного управління Держпраці в Одеській області вирішила, що основною причиною загибелі людини була відсутність забезпечення потерпілого засобами індивідуального захисту. Також керівництво не створило служби охорони праці на підприємстві, не були розробило інструкції з охорони праці.

Не було й медичного забезпечення, яке має бути, коли люди працюють в умовах впливу небезпечних або шкідливих виробничих факторів. Працівники повинні проходити попередній медогляд як при прийнятті на роботу, так і періодичний. Цього не було на підприємстві взагалі. Директором комунального підприємства була надана картка особистого забезпечення, де були ознаки невідповідності розпису потерпілого його оригіналу в паспорті.

"Відповідно до ст.18 Закону України "Про охорону праці" працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії", — зазначили у Держпраці.

Источник