На Харківщині засуджено затриманого колаборанта, який прислужував ворогу у поліцаях | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав винним громадянина у колабораційній діяльності.

Йому призначено покарання у виді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 10 років.

Прокурори у суді довели, що під час окупації смт Шевченкове Куп‘янського району місцевий мешканець пішов на співпрацю з ворогом. Він колишній посадовець органів внутрішніх справ, який у 2017 році звільнився зі служби за станом здоров’я.

У серпні 2022 року він добровільно зайняв посаду «слідчого» у незаконному правоохоронному органі «Пункт полиции № 2 (пгт Шевченково) Управления внутренних дел ВГА Харьковской области».

Колаборант складав документи про проведення «слідчих дій», здійснював підвищення кваліфікації шляхом вивчення законодавства рф про правоохоронні органи. 

Він разом з російськими військовими проводив «обшуки» у цивільного населення.

Чоловік планував втекти від українського правосуддя, проте йому це не вдалось. Вже через день після деокупації громади правоохоронці встановили його місцезнаходження і затримали.

У судовому засіданні він свою вину не визнав.

Триває строк на апеляційне оскарження вироку.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Источник