На черговому засіданні Національного кластера кібербезпеки обговорили головні аспекти кіберзахисту в системі ДПСУ

26 вересня 2023 року відбулося засідання Національного кластера кібербезпеки на тему: «Кібербезпека як складова прикордонної безпеки: загрози, потреби та кращі практики кіберзахисту в секторі». Захід організовано Національним координаційним центром кібербезпеки та Адміністрацією Держприкордонслужби спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США за підтримки Державного департаменту США.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби РНБО України.

«Сила нашої Національної системи кібербезпеки в першу чергу в її адаптивності, адже під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну ми швидко вдосконалювались відповідно до нових загроз та об’єднались для захисту держави у кіберпросторі. Державні органи, об’єкти критичної інфраструктури, приватні компанії, міжнародні партнери стали однією потужною системою. І такі заходи направлені на те, щоб ми зміцнювали зв’язки в цій системі, завдяки спільним цілям, меті, цінностям та довірі», — сказала керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук, відкриваючи захід.

Під час заходу було обговорено ключові аспекти діяльності ДПСУ в кіберпросторі, кращі практики кібербезпеки в секторі, зокрема, досвід США та потреби й напрацювання в секторі кібербезпеки на кордонах. Також відбулась дискусійна панель «Кібербезпекова взаємодія в умовах гібридних загроз» за участю представників РНБО України, Адміністрації ДПСУ, Держспецзв’язку та компанії CyberUnit Technology.

У засіданні Національного кластера кібербезпеки взяли участь близько ста представників державного сектору, міжнародної та донорської спільноти, посольств та приватних установ. З-поміж спікерів заходу — представники РНБО України, ДПСУ, Міністерства оборони України, Державної митної служби, Прикордонної-митної служби США, Держспецзв’язку, ESET та ISSP.

Джерело