Міська ялинка, яку купляли 5 років тому, вже «зносилася», — Віталій Кім

(Фото: Миколаївська міська рада)

Міська ялинка, яку купляли наприкінці 2017 року для проведення новорічних свят у Миколаєві, вже амортизувалася.

Про це розказав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в прямому ефірі телеканалу "Апостроф TV".

Кім зазначив, що саме тому у місті вирішили облаштувати "ялинку незламності" на місці пам’ятника Святому Миколаю, оскільки купувати нове святкове дерево наразі недоречно.

Була ідея встановити новорічну ялинку на центральній площі, як ми робили це щороку, але вона вже амортизувалася за цей час, і саме цього року треба було купляти нову. Тому ми з мером вирішили, що зараз не найкращий час, щоби придбати дорого вартісну ялинку та встановлювати на певну коротку кількість днів, — коментує голова ОВА.

Відомо, що у вересні 2017 року управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради за підсумками торгів придбало нову новорічну ялинку для Миколаєва. Тоді вона коштувала 2,8 мільйона гривень міського бюджету.

На День святого Миколая, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич закликав прикрасити "ялинку незламності" жителів і гостей міста. Ялинку створили у Каштановому сквері на місці пам’ятника Святому Миколаю.

Також на вулиці Кінній, в Одесі відкрили "ялинковий базар", де мешканці можуть придбати ялинку додому. Можливо, через те, що цей базар знаходиться в центрі міста, українські сосни тут продають за 500-700 гривень. Збірну ялинку можна придбати за 400, віночок з хвойних гілок за 200 гривень.

Взагалі встановлення ялинок цього року не викликає проблем лише в пересічних громадян, а от представники місцевої влади через це замислюються. 

Взагалі цьогоріч 14 обласних центрів залишаться без головних ялинок. Остаточне рішення щодо ялинки ще не ухвалили у Луцьку. Невідомо також чи буде вона у Хмельницькому, Ужгороді та нещодавно деокупованому Херсоні – у місті досить важка гуманітарна ситуація та постійні обстріли.

Також це питання обговорюється ще у п'ятьох обласних центрах країни.         

Источник