Мінкультури задокументувало понад 200 воєнних злочинів проти культурної спадщини України | Криминал

18.04.2022 15:18

Міністерство культури та інформаційної політики задокументувало понад 200 епізодів воєнних злочинів російських військ проти культурної спадщини України, повідомила пресслужба відомства. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Унаслідок дій російської армії на території нашої держави зруйновано численні пам’ятки архітектури. Серед них церкви, мечеті, синагоги, театри, пам’ятники, бібліотеки, музеї. Понівечені цілі міста — Чернігів, Суми, Харків, Маріуполь… Все, що ми так бережемо і любимо. Міністерство культури та інформаційної політики вже зафіксувало понад 200 епізодів воєнних злочинів Росії проти культурної спадщини в Україні», — йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

У відомстві нарікають, що ці дані не є остаточними, адже російські війська продовжують знищувати українську культуру, яка є основою ідентичності українського народу.

«Залишається проблемою отримання інформації з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій», — зазначили у Мінкультури.

У міністерстві наголошують, що руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року, і наразі триває збір доказів злочинів Російської Федерації проти української культурної спадщини.

Зокрема, міністерство верифікує доказову базу для подальшого використання у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Окрім фіксації злочинів проти культурної спадщини, згідно з повідомленням, стратегічне завдання міністерства — залучення міжнародної фінансової підтримки для збереження, оцифрування та відновлення нашої культурної спадщини через програму «Велика реставрація».

Источник