Мешканка Чорноморська намагається стягнути 5 мільйонів за зруйнований зсувом будинок

Іллічівський міський суд Одеської області планує 1 лютого 2023 року розглянути позов мешканки Чорноморська Неллі Загруднової до Кабінету Міністрів України, Одеської обласної державної адміністрації про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок надзвичайної ситуації.

Як зазначається в матеріалах справи, жінка звернулася до суду ще у січні 2019 року. 

Вона вимагає стягнути з Одеської обласної державної адміністрації за рахунок резервного фонду обласного місцевого бюджету та з Кабінету Міністрів України компенсацію матеріальних збитків в сумі 5 мільйонів 165,8 тисяч гривень, завданих надзвичайною ситуацією, а саме зсувом. Зміщення ґрунту зруйнувало житловий будинок номер 3 по вулиці Морська у місті Чорноморськ.

Тоді суд  залишив позов без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків. Втім вже 1 лютого того ж року відкрив провадження. 

З того часу жінка намагається відсудити гроші.

Зазначимо, що зсуви грунту в Чорноморську відбуваються доволі часто. Так в листопаді 2017 року масштабний зсув в Чорноморську знову почав рухатися. Зі схилу з'їхав ще один ряд будинків, які в минулому році були на одному рівні з іншими.

У березні того року Чорноморська міська рада передбачила 15 мільйонів гривень на виконання протизсувних робіт.

У січні того ж року муніципалітет Чорноморська скерував листи до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з докладним викладом ситуації, пов'язаної з зсувними процесами в 9 мікрорайоні і в районі бази відпочинку "Райдужний". Варто відзначити, що будівництво капітальних споруд в цьому місці заборонено.

У серпні 2018 року берегоукріплювальні роботи в прибережній зоні Чорноморська, яка систематично руйнується зсувами, повністю зупинилися через відсутність фінансування.

Загалом на запобігання зсувів Чорноморську тоді було потрібно 155 млн грн — відкоригований проєкт на цю суму затвердила навесні 2018 року облдержадміністрація. На той час місто вже витратило зі свого бюджету 65 млн гривень, але цього виявилося недостатньо.

У жовтні 2018 року заступник міського голови Чорноморська Наталія Чумель і заступник начальника управління капітального будівництва Валентина Антонюк узгодили виділення грошей з резервного фонду країни на продовження берегоукріплювальних робіт в Чорноморську. 

А в лютому 2021 року стався новий зсув. Тоді Чорноморський муніципалітет підрахував, що на боротьбу із зсувами місту необхідно 180 мільйонів гривень, проте із бюджету Чорноморська є можливість виділити лише більше 10 мільйонів, тож мерія планує звертатися до держави та обласної влади.

Источник